PL
Wybierz pojazd
+48814503001
Wybierz pojazd

Olej silnikowy

Towarów: 77

Olej silnikowy 5w-30

TPVA003A

Jakość: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30, 5L, 5W30, A3, B4

Olej silnikowy 5w-30

TPVA003B

Jakość: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30, 1L, 5W30, A3, B4

Olej silnikowy 5w-30

TPVA004A

Jakość: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30 -LongLife, 5L, 5W30, C3

Olej silnikowy 5w-30

TPVA004B

Jakość: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30 -LongLife, 1L, 5W30, C3

Olej silnikowy 5w-30

TPVA008A60

Jakość: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30, 60L, 5W30, A3, B4

Olej silnikowy 5w-30

TPVA008B200

Jakość: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30, 200L, 5W30, A3, B4


Zamów do odbioru w następujących miastach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przy wyborze produktów z kategorii OLEJ SILNIKOWY, zawsze możesz odwiedzić nasze fizyczne sklepy w miastach wymienionych poniżej, gdzie możesz nie tylko odebrać towar, ale także skonsultować się z naszymi ekspertami przed zakupem. Jeśli zamówisz oryginalną część online, będzie ona dostępna następnego dnia roboczego. następnego dnia, możesz odebrać swoją część w najbliższym sklepie fizycznym. Części samochodowe zamówione online są dostarczane nie tylko do naszych fizycznych sklepów, ale także do różnych miast i przedmieścia. W naszych sklepach nie tylko otrzymasz fachową pomoc od naszych kierowników, ale także będziesz miał możliwość obejrzenia potrzebnych Ci nowych części przed zakupem. Części samochodowe Przy zamówieniu online dostarczamy do następujących miast Polski: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Toruń, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Opole, Płock, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Tarnów, Zielona Góra, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Siedlce, Mysłowice, Piła, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Stargard Szczeciński, Gniezno, Głogów, Suwałki, Chełm, Peremyshl, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Leszno, Żory, Bełchatów, Tarnowskie Góry, Mielec, Świdnica, Piekary Śląskie, Tczew, Racibórz, Będzin, Zgierz, Biała Podlaska, Świętochłowice, Ełk, Pruszków, Starachowice, Ostrołęka, Zawiercie, Legionowo, Puławy, Tarnobrzeg, Skarżysko-Kamienna i Wodzisław Śląski, Radomsko, Starogard Gdański, Skierniewice, Kutno, Krosno, Nysa, Dębica, Ciechanów, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Wejherowo, Sieradz, Rumia, Otwock, Oświęcim, Świnoujście, Świnoujście, Żyrardów, Bolesławiec, Sopot, Nowa Sól, Chrzanów, Knurów, Jarosław, Świdnik, Sanok, Chojnice, Żary, Szczecinek, Brzeg, Malbork i Mikołów, Sochaczew, Olkusz, Jasło, Kwidzyn, Oleśnica, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Kraśnik, Cieszyn, Dzierżoniów, Lębork, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Police, Piaseczno i Ostróda, Zgorzelec i wiele innych. Dostawa części zamiennych do domu trwa 1-2 dni. Nasi menedżerowie poinformują Cię za pomocą wiadomości tekstowej o tym, że Twoje towary zostały wysłane lub są gotowe do odbioru. Więcej o warunkach dostawy można przeczytać klikając na ten link - https://www.signeda.pl/regulamin-sklepu-internetowego

Olej silnikowy


Olej silnikowy jest ważnym składnikiem poprawnie działającego silnika

Olej samochodowy jest bardzo ważnym płynem smarującym dla całego układu silnika pojazdu. Olej silnikowy zapewnia regularne smarowanie różnych mechanizmów silnika. Pozwala to uniknąć nadmiernego tarcia części metalowych, ich przegrzania i szybkiego zużycia.

Co ciekawe, współczesne oleje bardzo różnią się od olejów stosowanych w pierwotnych pojazdach. Pierwsze samochody pojawiły się w XIX wieku. pod koniec XX wieku na początku zamiast smarów używano zwykłego oleju roślinnego. Jednak ten płyn smarujący nie był wystarczająco wydajny i często zakłócał proces odprowadzania ciepła z pracującego silnika. Jednak już pierwsze silniki były znacznie mniej niezawodne, pracowały nierówno i zbyt szybko zużywały olej. Dlatego rozpoczęto poszukiwania bardziej skutecznych wariantów płynów smarujących silnik.

Pierwsze oleje syntetyczne pojawiły się w drugiej połowie XX wieku. Ich składy były przez długi czas rozwijane i udoskonalane. Dlatego olej syntetyczny gwarantował znacznie lepsze smarowanie części i lepsze pochłanianie ciepła przez silnik, dzięki czemu żywotność silników uległa wydłużeniu, a praca była wydajniejsza.


Podstawowe rodzaje oleju silnikowego

Często słyszymy pytanie „jaki jest najlepszy olej silnikowy?” od klientów, którzy chcą dziś kupić olej. Właścicieli samochodów, którzy chcą kupić olej silnikowy, muszą wiedzieć, że istnieją 3 podstawowe rodzaje olejów: olej mineralny (naturalny), olej syntetyczny i półsyntetyczny. Poniżej przedstawiamy krótki opis każdego rodzaju oleju oraz główne zalety i wady każdego z nich.

Olej mineralny (naturalny). Ten olej silnikowy produkowany jest wyłącznie z surowców naturalnych. Oleje mineralne często nadają się do różnych standardowych silników samochodowych. Oleje mineralne są najtańsze i doskonale nadają się do stosowania zarówno w starszych modelach samochodów, jak i w mniej „wymagających” silnikach. Warto jednak wiedzieć, że oleje mineralne mają tendencję do gęstnienia i mają niższą wydajność, gdy silnik samochodu pracuje na tych olejach w wysokich temperaturach. W olejach mineralnych podczas użytkowania szybciej tworzy się również większa ilość osadów tłuszczu. 

Olej syntetyczny. Oleje syntetyczne otrzymywane są w specjalnych procesach syntezy chemicznej. Olej wytwarzany w ten sposób jest wyjątkowo czysty. Olej syntetyczny dobrze radzi sobie w wyższych temperaturach i jest bardziej odporny na osady. 

Ze względu na wyżej wymienione pozytywne właściwości, ten rodzaj oleju jest często stosowany w nowych samochodach z mocniejszymi silnikami. Jednak oleje syntetyczne są dość drogie w porównaniu do innych rodzajów olejów. Nie nadają się również do wszystkich silników samochodowych. Problemy często pojawiają się, gdy w starszych samochodach, po zastosowaniu olejów mineralnych lub półsyntetycznych, wybiera się nowy, w 100% syntetyczny olej. 

Olej półsyntetyczny. Oleje półsyntetyczne składają się z mieszaniny olejów mineralnych i syntetycznych. Charakteryzują się lepszymi parametrami użytkowymi od olejów mineralnych, ale jednocześnie są tańsze od olejów w pełni syntetycznych. Naturalnym więc jest, że wybór ten cieszy się ogromną popularnością i można go zastosować w większości popularnych pojazdów.

Prawdą jest, że choć olej półsyntetyczny ma doskonałą kompatybilność z różnymi silnikami i przejął różne dobre właściwości innych rodzajów olejów, ma też wady. W porównaniu do olejów syntetycznych, oleje półsyntetyczne charakteryzują się szybszym procesem „starzenia się” oleju i są mniej wydajne, odporne na powstawanie osadów.


Jaki olej silnikowy wybrać?

W większości przypadków klienci kupujący olej po raz pierwszy lub chcący wybrać wysokiej jakości olej do nowego auta nie wiedzą, na jakie kryteria warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim radzimy zwrócić uwagę na typ Państwa silnika. Oleje do silników benzynowych i diesla mają różne właściwości. Informacje o kompatybilności olejów z typem silnika podawane są zazwyczaj na opakowaniu produktu lub w jego szczegółowym opisie.

Przy wyborze oleju radzimy również zwrócić uwagę na moc silnika Państwa samochodu. Silniki o większej pojemności zazwyczaj wymagają bardziej lepkiego oleju. Radzimy sprawdzić zalecenia producenta samochodu dotyczące procesu wymiany oleju w Państwa modelu samochodu. Warto także pomyśleć o warunkach klimatycznych, w jakich samochód będzie eksploatowany. Dzięki temu wybiorą Państwo olej, który sprawdzi się zarówno w wyższych temperaturach, jak i podczas mrozów.

Wybierając olej silnikowy, kupujący mają do czynienia z unikalnymi skrótami liczb i literą „w”, które wskazują na płynność oleju i jego odporność na różne temperatury. Pierwsza liczba przed literą „w” oznacza porównawczą płynność oleju przed rozgrzaniem silnika. Liczba po „w” oznacza płynność oleju, gdy silnik jest rozgrzany. W obu przypadkach im niższa liczba, tym lepsza płynność.

Zalecenia dotyczące temperatury oleju są zazwyczaj podawane w opisie produktu. Jeśli nie są Pańśtwo pewni, czy olej jest dla Państwa odpowiedni, prosimy o kontakt z konsultantami pracującymi w punkcie sprzedaży lub gotowymi do pomocy zdalnej.


Wymiana oleju silnikowego

Częstotliwość wymiany oleju samochodowego zależy w dużej mierze od stanu technicznego silnika, wybranego rodzaju i jakości oleju, stylu jazdy, odległości i częstotliwości podróży. Choć więc przybliżone wytyczne dotyczące wymiany oleju sięgają 15000–20000 km, każda sytuacja jest wyjątkowa. Rzeczywisty okres wymiany oleju może znacznie różnić się od średniego.

Przed wymianą oleju należy zwrócić uwagę na kryteria wymienione powyżej oraz zalecenia producenta samochodu, którym Państwo jeżdżą. Należy regularnie sprawdzać swój samochód w profesjonalnych warsztatach. W ten sposób lepiej poznają Państwo rzeczywisty stan swojego pojazdu i będą mogli na czas wymienić olej samochodowy.

Warto również pamiętać, że przy wymianie oleju silnikowego zwykle wymienia się także filtr oleju. W ten sposób wydłużą Państwo żywotność nowego oleju, zapewnią efektywniejszy proces filtrowania osadów i drobnych cząsteczek oraz unikną awarii części związanych ze słabą filtracją oleju. 


Czy można mieszać olej silnikowy?

Nie zalecamy mieszania oleju silnikowego. Może to być przyczyną bardzo poważnych problemów dla efektywnej pracy silnika i jego trwałości. Różne rodzaje olejów charakteryzują się specyficznym składem, różną lepkością i niejednakowymi właściwościami chemicznymi. Dlatego samodzielne mieszanie olejów może co najmniej obniżyć wydajność oleju lub (często) doprowadzić do wystąpienia różnych awarii.


Ilość oleju silnikowego a samochód

Dokumentacja techniczna samochodu zwykle wskazuje, ile oleju należy wlać do silnika, aby zapewnić jego sprawne smarowanie. Ilość tę wyraża się zwykle w litrach (l) lub centymetrach sześciennych (cm3 ). Dokumentacja techniczna samochodu wskazuje również zalecany rodzaj oleju, lepkość i jakość oleju niezbędną do sprawnej pracy silnika.

Olej silnikowy uzupełnia się, gdy poziom tego płynu w układzie jest stały i nie jest jeszcze wymagana całkowita wymiana oleju. Poziom oleju sprawdzamy za pomocą specjalnego wskaźnika montowanego w komorze wlewu oleju w samochodzie. Górny znak na wskaźniku wskazuje maksymalny możliwy poziom oleju (MAX), dolny znak wskazuje minimalną wymaganą granicę poziomu oleju (MIN). W nowszych samochodach poziom oleju i jego zmiany rejestrują nowoczesne czujniki. Informacja o konieczności uzupełnienia oleju automatycznie pojawia się na desce rozdzielczej.

Zalecamy ręczne sprawdzanie poziomu oleju w układzie przynajmniej raz w miesiącu (lub co ~1500 przejechanych kilometrów). Jeśli chcą Państwo zadbać o sprawną pracę silnika i układu smarowania oraz płynną pracę samochodu, prosimy nie czekać, aż poziom oleju spadnie poniżej minimalnej granicy i uzupełnić go wcześniej.

W sklepie internetowym Signeda mogą Państwo w wygodny sposób znaleźć i kupić oleje syntetyczne lub półsyntetyczne odpowiednie do Państwa samochodu. W sprzedaży posiadamy nie tylko standardowe opakowania oleju silnikowego (1,2,5 l), ale oferujemy również większe beczki (60–200 l) oleju silnikowego. Współpracujemy z wieloma (ponad 50) europejskimi i azjatyckimi producentami części i artykułów motoryzacyjnych. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym klientom szeroką gamę olejów silnikowych do układu kierowniczego oraz niezwykle konkurencyjne ceny produktów. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo oleje silnikowe tak znanych producentów chemii samochodowej jak Entech czy Mopar, odpowiednie do różnych marek i modeli samochodów.