PL
Wybierz pojazd
+48814503001
Wybierz pojazd

Drzwi i części

Nie wybrano samochodu Aby zobaczyć towar, wybierz samochód, do którego szukasz części.

Najczęściej zadawane pytania
  • Czy można odebrać towar w sklepach stacjonarnych?

    Tak, towar można odebrać bezpłatnie we wszystkich sklepach stacjonarnych Signedy na Litwie. Zazwyczaj towary z innych sklepów dostarczane są w ciągu 1-3 dni roboczych.


Zamów do odbioru w następujących miastach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przy wyborze produktów z kategorii DRZWI I CZĘŚCI, zawsze możesz odwiedzić nasze fizyczne sklepy w miastach wymienionych poniżej, gdzie możesz nie tylko odebrać towar, ale także skonsultować się z naszymi ekspertami przed zakupem. Jeśli zamówisz oryginalną część online, będzie ona dostępna następnego dnia roboczego. następnego dnia, możesz odebrać swoją część w najbliższym sklepie fizycznym. Części samochodowe zamówione online są dostarczane nie tylko do naszych fizycznych sklepów, ale także do różnych miast i przedmieścia. W naszych sklepach nie tylko otrzymasz fachową pomoc od naszych kierowników, ale także będziesz miał możliwość obejrzenia potrzebnych Ci nowych części przed zakupem. Części samochodowe Przy zamówieniu online dostarczamy do następujących miast Polski: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Toruń, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Opole, Płock, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Tarnów, Zielona Góra, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Siedlce, Mysłowice, Piła, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Stargard Szczeciński, Gniezno, Głogów, Suwałki, Chełm, Peremyshl, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Leszno, Żory, Bełchatów, Tarnowskie Góry, Mielec, Świdnica, Piekary Śląskie, Tczew, Racibórz, Będzin, Zgierz, Biała Podlaska, Świętochłowice, Ełk, Pruszków, Starachowice, Ostrołęka, Zawiercie, Legionowo, Puławy, Tarnobrzeg, Skarżysko-Kamienna i Wodzisław Śląski, Radomsko, Starogard Gdański, Skierniewice, Kutno, Krosno, Nysa, Dębica, Ciechanów, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Wejherowo, Sieradz, Rumia, Otwock, Oświęcim, Świnoujście, Świnoujście, Żyrardów, Bolesławiec, Sopot, Nowa Sól, Chrzanów, Knurów, Jarosław, Świdnik, Sanok, Chojnice, Żary, Szczecinek, Brzeg, Malbork i Mikołów, Sochaczew, Olkusz, Jasło, Kwidzyn, Oleśnica, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Kraśnik, Cieszyn, Dzierżoniów, Lębork, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Police, Piaseczno i Ostróda, Zgorzelec i wiele innych. Dostawa części zamiennych do domu trwa 1-2 dni. Nasi menedżerowie poinformują Cię za pomocą wiadomości tekstowej o tym, że Twoje towary zostały wysłane lub są gotowe do odbioru. Więcej o warunkach dostawy można przeczytać klikając na ten link - https://www.signeda.pl/regulamin-sklepu-internetowego

Drzwi samochodowe. Ich pielęgnacja i możliwe uszkodzenia

Drzwi i ich części – to drzwi samochodowe i ich elementy. Drzwi w samochodzie chronią wnętrze samochodu przed czynnikami zewnętrznymi, pełnią funkcję dźwiękoizolacyjną. Drzwi montowane w samochodach różnych marek mogą różnić się nie tylko wyglądem, ale także różnorodnością funkcji. Przy wyborze drzwi i ich części bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko wyposażenie samochodu, ale także styl jego wykończenia. W tej kategorii znajdą Państwo drzwi samochodowe oraz części do nich, dzięki którym będą mogli cieszyć się świetnym, kompletnym wyglądem swojego nadwozia.

Drzwi to część nadwozia samochodu, która najczęściej podlega wymianie w wyniku uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku drogowego lub na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak rdza. 

Klamki do drzwi są ważną częścią mechanizmu otwierania drzwi. Przy wyborze tej części należy wziąć pod uwagę zarówno kompatybilność techniczną klamek z drzwiami, jak i estetyczny wygląd. Różne klamki do drzwi cechują się różnymi funkcjami, takimi jak oświetlenie uchwytów, funkcja „keyless entry” itp. 

Listwy na drzwiach to część, która zazwyczaj jest czarnego koloru i nie jest malowana. Ta część nadwozia jest montowana na powierzchni drzwi. 

Zamek drzwi – część, umożliwiająca funkcję niezautomatyzowanego zamykania drzwi, z której właściciel może skorzystać niezależnie od tego, czy działa pilot. Aby wybrać odpowiedni zamek do drzwi do swojego samochodu, należy wziąć pod uwagę jego kompatybilność z klamką oraz parametry techniczne samochodu.

 

Należy pamiętać, że ich funkcjonalność i trwałość zależy od właściwej pielęgnacji drzwi samochodowych. To z kolei wpływa na ogólne bezpieczeństwo samochodu, a jednocześnie pasażerów. Poniżej przedstawiamy informacje na temat najczęstszych uszkodzeń drzwi, ich przyczyn i sposobów rozwiązania problemów. 

 

Najczęstsze uszkodzenia drzwi samochodowych i awarie ich części
Zablokowanie drzwi. Jest to częsty problem zarówno w starszych, jak i nowszych samochodach. Drzwi samochodu mogą z różnych powodów zablokować się podczas otwierania lub zamykania. Dla przykładu – bez sprawdzania, czyszczenia i nakładania specjalnego oleju na stale działające mechanizmy drzwi, z biegiem czasu zaczyna się w nich gromadzić kurz, brud i różne cząstki stałe. Jeżeli brud nie zostanie usunięty na czas, utrudnione będzie płynne otwieranie drzwi, a w przypadku awarii centralnego zamka drzwi samochodu mogą się zablokować. Przyczyną problemu jest nieprawidłowe działanie modułu centralnego zamka lub pilota.

Drzwi mogą się również zablokować w przypadku bardzo nagłych zmian temperatury. Brzmi to dość dziwnie, ale istnieje logiczne wyjaśnienie tego zjawiska. Precyzyjnie wykonane metalowe mechanizmy skrzydeł drzwiowych znacznie się rozszerzają lub kurczą, gdy powietrze nagle się ochładza lub nagrzewa. Nawet wahania o kilka milimetrów mogą powodować różne uszkodzenia mechaniczne (lub elektromechaniczne) w systemach otwierania i zamykania drzwi. 

Uszkodzenia klamek drzwi. Prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że klamki do drzwi to części, które często podlegają wymianie lub naprawie. Klamki drzwiowe ze względu na ich niezwykle częste użytkowanie charakteryzują się szybszym zużyciem oraz różnego rodzaju pęknięciami mechanicznymi i połamaniami części. Aby przez długi czas cieszyć się wysokiej jakości klamkami do drzwi, ważne jest nie tylko ich prawidłowe użytkowanie, ale także wczesne reagowanie na nawet drobne uszkodzenia klamek. 


Zablokowanie rygla drzwi. Zwykle rygiel drzwi blokuje się i nie przesuwa ani do przodu, ani do tyłu w przypadku awarii lub zablokowania brudu w samym mechanizmie zatrzasku. Jeśli rygiel drzwi nie działa, problem może również wynikać ze zużycia gumowej uszczelki rygla.

Poważniejsze problemy z ryglem drzwi obejmują pęknięcia rygla lub jego uszczelki. Jeśli zauważą je Państwo gołym okiem, oznacza to, że wydajność części jest znacznie zmniejszona. W takim przypadku zaleca się nie czekać dłużej i zmienić te części. Wspomniane pęknięcia mogą również powstać na skutek naturalnego starzenia się części, zużycia, a także na skutek nieprawidłowego ich mocowania.

Usterki wspomagacza drzwi. Niektóre modele samochodów są wyposażone we wspomagacze drzwi. Ułatwiają one otwieranie i zamykanie drzwi pojazdu. Kiedy wspomagacze napotkają awarie, otwieranie i zamykanie drzwi staje się trudniejsze. Zamknięte drzwi mogą również być niestabilne. Dlatego zaleca się, aby nie zwlekać, jeśli zauważy się awarię wspomagacza. Jak najszybciej i najbezpieczniej należy udać się do najbliższego serwisu samochodowego i zlecić tam niezbędną naprawę lub wymianę.


Usterki elektronicznych elementów drzwi. Większość nowych samochodów jest wyposażona w elektromechaniczne systemy blokowania drzwi. Działanie takiego zamka może zostać zakłócone z wielu różnych powodów. Najbardziej podstawowymi z nich są rozładowane baterie do pilotów samochodowych. Jeżeli zasięg działania pilota nagle znacznie się zmniejszył, pilot nie działa prawidłowo lub jego lampka ostrzegawcza miga, zaleca się jak najszybszą wymianę baterii.

Usterki podzespołów elektronicznych mogą jednak wystąpić również wewnątrz samych drzwi. Zwykle są one związane z uszkodzonymi przełącznikami elektrycznymi, uszkodzeniem przewodów i styków w drzwiach. Jeśli nie zostaną wykryte żadne problemy, możliwe, że większe problemy leżą w samym obwodzie elektrycznym samochodu. Przy wykonywaniu prac naprawczych i wymiany elementów elektrycznych radzimy zwrócić się do profesjonalnych i rzetelnych specjalistów.

Problemy z izolacją akustyczną. Niejeden kierowca zauważa, że z biegiem czasu izolacyjność akustyczna w samochodzie, którym jeździ, ulega pogorszeniu. Przez dowolne lub wszystkie drzwi słychać głośniejszy hałas otoczenia. Problemy z izolacją akustyczną mogą wynikać z naturalnego zużycia samochodu i jego części izolacyjnych. Izolacja akustyczna może również ulec pogorszeniu w wyniku uszkodzenia i odkształcenia drzwi. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że rzeczywisty poziom izolacji akustycznej jest zazwyczaj bardzo różny, nawet w niemalże nowych samochodach. Jeżeli hałas otoczenia uniemożliwia bezpieczną jazdę i komfort podróżowania, warto zadbać o lepszą izolację akustyczną drzwi samochodu (i innych części).

Korozja. Przeróżne części nie są chronione przed korozją. Drzwi samochodowe nie są wyjątkiem. Zwykle dolna część stykająca się z progami samochodowymi jest bardziej podatna na rdzę. W tym miejscu metalowe i gumowe części drzwi znacznie częściej wchodzą w interakcję z wilgocią z otoczenia.

Oczywiście nawet najlepiej pielęgnowane drzwi przed korozją będą na dłuższą metę narażone na rdzę. Co jednak zrobić, aby negatywnych skutków było jak najmniej i pojawiały się jak najpóźniej? Odpowiedź jest dość prosta. Należy regularnie czyścić drzwi, unikać długotrwałych zabrudzeń i zanieczyszczeń. Warto też upewnij się, że gumy ochronne drzwi są szczelne i nie pozwalają wilgoci z zewnątrz przedostać się do wewnętrznych części drzwi. Wskazane jest również monitorowanie wpływu i rozprzestrzeniania się rdzy. Jeśli widzą Państwo, że korozja wpłynęła już znacząco na różne części nadwozia, warto je naprawić lub wymienić. Pomoże to uniknąć wyższych kosztów napraw w przyszłości i będą Państwo prowadzić bezpieczniejszy pojazd.


Pielęgnacja drzwi samochodowych

Wielu z wymienionych uszkodzeń drzwi samochodowych można łatwo uniknąć. Wymaga to jednak jakości i regularnej pielęgnacji drzwi. Aby zachować doskonały stan drzwi, zalecamy zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

Czyszczenie i pielęgnacja mechanizmów drzwi zawiasowych. Chcąc, by drzwi stale były otwierane i zamykane z lekkością i w sposób efektywny, należy zwracać uwagę na czyszczenie i smarowanie mechanizmów zawiasowych. Regularnie należy czyścić je z brudu, kurzu, błota, tłuszczu, który się na nich zgromadził. Do takiego czyszczenia najlepiej używać szczoteczek, czystych ściereczek i wody destylowanej (lub czystej, zwykłej). Po czyszczeniu zaleca się regularne smarowanie części. Zapobiegnie to zakleszczaniu się mechanizmów zatrzaskiwania i podobnym problemom.

Czysta i sucha powierzchnia. Należy unikać gromadzenia się wody i brudu na różnych powierzchniach drzwi. Stale gromadząca się woda i brud mogą nie tylko powodować oczywiste awarie części, ale są także głównymi przyczynami korozji i rdzy. Zaleca się osuszenie różnych powierzchni drzwi po ulewnych deszczach i po umyciu samochodu.

Należy odpowiednio postępować z mechanizmami drzwi Podczas otwierania i zamykania drzwi samochodu nie powinno się wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, należy unikać używania nadmiernej siły. Należy pamiętać, że wiele mechanizmów i części drzwi może stosunkowo łatwo się odkształcić. 

Sprawdzanie gumowych uszczelek. Pielęgnacji wymagają także gumowe uszczelki pomiędzy drzwiami a karoserią. Regularnie należy czyścić je z brudu, kurzu, błota, tłuszczu, który się na nich zgromadził. Należy także zadbać o zachowanie elastyczności i szczelności tych części. W przypadku mniejszych pęknięć uszczelek odpowiednim rozwiązaniem może być płyn silikonowy.

Należy wymieniać zużyte części na czas: Jeśli zauważą Państwo, że części drzwi straciły swoją efektywność, są popękane lub ogólnie uszkodzone, natychmiast należy się skontaktować z profesjonalnym warsztatem samochodowym lub poświęcić wystarczająco dużo czasu i wysiłku na samodzielną wymianę części.

W sklepie internetowym Signeda znajdą Państwo szeroki wybór drzwi samochodowych i ich części w atrakcyjnych cenach. Dzięki szerokiemu asortymentowi producentów oryginalnych i nieoryginalnych, mają Państwo pewność, że wybiorą produkt najlepiej odpowiadający swoim potrzebom. A jeśli potrzebna jest pomoc w wyborze, nasi specjaliści są zawsze gotowi udzielić profesjonalnej porady oraz podzielić się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem.