PL
Wybierz pojazd
+48814503001
Wybierz pojazd

Czujniki ciśnienia w oponach

Nie wybrano samochodu Aby zobaczyć towar, wybierz samochód, do którego szukasz części.

Najczęściej zadawane pytania
  • Czy można odebrać towar w sklepach stacjonarnych?

    Tak, towar można odebrać bezpłatnie we wszystkich sklepach stacjonarnych Signedy na Litwie. Zazwyczaj towary z innych sklepów dostarczane są w ciągu 1-3 dni roboczych.


Zamów do odbioru w następujących miastach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przy wyborze produktów z kategorii CZUJNIKI CIŚNIENIA W OPONACH, zawsze możesz odwiedzić nasze fizyczne sklepy w miastach wymienionych poniżej, gdzie możesz nie tylko odebrać towar, ale także skonsultować się z naszymi ekspertami przed zakupem. Jeśli zamówisz oryginalną część online, będzie ona dostępna następnego dnia roboczego. następnego dnia, możesz odebrać swoją część w najbliższym sklepie fizycznym. Części samochodowe zamówione online są dostarczane nie tylko do naszych fizycznych sklepów, ale także do różnych miast i przedmieścia. W naszych sklepach nie tylko otrzymasz fachową pomoc od naszych kierowników, ale także będziesz miał możliwość obejrzenia potrzebnych Ci nowych części przed zakupem. Części samochodowe Przy zamówieniu online dostarczamy do następujących miast Polski: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Toruń, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Opole, Płock, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Tarnów, Zielona Góra, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Siedlce, Mysłowice, Piła, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Stargard Szczeciński, Gniezno, Głogów, Suwałki, Chełm, Peremyshl, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Leszno, Żory, Bełchatów, Tarnowskie Góry, Mielec, Świdnica, Piekary Śląskie, Tczew, Racibórz, Będzin, Zgierz, Biała Podlaska, Świętochłowice, Ełk, Pruszków, Starachowice, Ostrołęka, Zawiercie, Legionowo, Puławy, Tarnobrzeg, Skarżysko-Kamienna i Wodzisław Śląski, Radomsko, Starogard Gdański, Skierniewice, Kutno, Krosno, Nysa, Dębica, Ciechanów, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Wejherowo, Sieradz, Rumia, Otwock, Oświęcim, Świnoujście, Świnoujście, Żyrardów, Bolesławiec, Sopot, Nowa Sól, Chrzanów, Knurów, Jarosław, Świdnik, Sanok, Chojnice, Żary, Szczecinek, Brzeg, Malbork i Mikołów, Sochaczew, Olkusz, Jasło, Kwidzyn, Oleśnica, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Kraśnik, Cieszyn, Dzierżoniów, Lębork, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Police, Piaseczno i Ostróda, Zgorzelec i wiele innych. Dostawa części zamiennych do domu trwa 1-2 dni. Nasi menedżerowie poinformują Cię za pomocą wiadomości tekstowej o tym, że Twoje towary zostały wysłane lub są gotowe do odbioru. Więcej o warunkach dostawy można przeczytać klikając na ten link - https://www.signeda.pl/regulamin-sklepu-internetowego

Czujniki ciśnienia w oponach

System monitorowania ciśnienia w oponach jest przeznaczony do monitorowania ciśnienia i temperatury opon podczas jazdy. Zapewnia to bezpieczną jazdę. Czujniki mają również wpływ na prowadzenie pojazdu, zużycie paliwa i żywotność samych opon. Ze względu na metodę pomiaru czujniki ciśnienia w oponach dzielą się na:

iTPMS – czujniki do systemów kontroli stabilności. Poziom ciśnienia jest szacowany na podstawie zmian prędkości obrotowej kół spowodowanych zmianą wysokości opon przy różnych wartościach ciśnienia. Takie systemy nie wymagają dodatkowego wyposażenia, ale nie charakteryzują się dokładnością, ponieważ są bardzo wrażliwe na jakość nawierzchni drogi, rozmiar opon i inne parametry. Co więcej, ostrzegają dopiero wtedy, gdy ciśnienie w oponach spadnie o 30%. 

dTPMS – czujniki umieszczone na każdym kole. Takie systemy cechuje duża dokładność i potrafią one wykryć stopniową utratę ciśnienia. Pozwalają one ocenić stan każdej opony. W systemach monitorowania ciśnienia powietrza w oponach dTPMS można zastosować różne rodzaje czujników:

  • Zewnętrzne – montowane w miejsce zaworów opon, cechuje je łatwość montażu. Można je ponownie wykorzystać w innych pojazdach. Są one jednak narażone na działanie czynników środowiskowych i nie są zabezpieczone przed wandalizmem. Odczyty tych urządzeń można kontrolować wizualnie.
  • Wewnętrzne – montowane w oponie. Czujniki te są bardziej trwałe, ponieważ nie są narażone na zabrudzenia i wilgoć. Przesyłają informacje na ekran za pomocą sygnału radiowego.

Zalecenia

Stan czujników ciśnienia w oponach należy sprawdzać co najmniej dwa razy w roku, podczas sezonowej wymiany opon. Zaleca się wymianę tych urządzeń co 7-10 lat, ponieważ żywotność ich baterii jest w przybliżeniu taka sama. Należy pamiętać, że wymiana tych części może wymagać wyważenia koła. Lepiej zostawić to profesjonalistom, którzy wykonują wszystkie pomiary i regulacje za pomocą specjalnych wyważarek.

Nie polegaj na samych czujnikach. Od czasu do czasu sam zmierz ciśnienie. Najlepiej kupić specjalny sprzęt do pompowania opon - kompresor. Pozwoli to nie tylko na monitorowanie ciśnienia w oponach, ale także na dostosowanie go do ustalonego poziomu.

Awarie

Większość nowoczesnych systemów monitorowania ciśnienia w oponach ma funkcję samokontroli. Dlatego, gdy czujnik działa nieprawidłowo lub nie ma sygnału, na desce rozdzielczej zapala się czerwona lub żółta kontrolka, a na ekranie wyświetlany jest odpowiedni komunikat.

Przyczyny awarii

Nieprawidłowości w działaniu modułu sterującego systemu monitorowania ciśnienia w oponach mogą być spowodowane zwarciem. Same czujniki mogą ulec awarii z powodu uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo trzeba je wymienić, jeśli wyczerpią się baterie.