PL
Wybierz pojazd
+48814503001
Wybierz pojazd

Podnosniki szyb

Nie wybrano samochodu Aby zobaczyć towar, wybierz samochód, do którego szukasz części.

Najczęściej zadawane pytania
  • Czy można odebrać towar w sklepach stacjonarnych?

    Tak, towar można odebrać bezpłatnie we wszystkich sklepach stacjonarnych Signedy na Litwie. Zazwyczaj towary z innych sklepów dostarczane są w ciągu 1-3 dni roboczych.


Zamów do odbioru w następujących miastach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przy wyborze produktów z kategorii PODNOSNIKI SZYB, zawsze możesz odwiedzić nasze fizyczne sklepy w miastach wymienionych poniżej, gdzie możesz nie tylko odebrać towar, ale także skonsultować się z naszymi ekspertami przed zakupem. Jeśli zamówisz oryginalną część online, będzie ona dostępna następnego dnia roboczego. następnego dnia, możesz odebrać swoją część w najbliższym sklepie fizycznym. Części samochodowe zamówione online są dostarczane nie tylko do naszych fizycznych sklepów, ale także do różnych miast i przedmieścia. W naszych sklepach nie tylko otrzymasz fachową pomoc od naszych kierowników, ale także będziesz miał możliwość obejrzenia potrzebnych Ci nowych części przed zakupem. Części samochodowe Przy zamówieniu online dostarczamy do następujących miast Polski: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Toruń, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Opole, Płock, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Tarnów, Zielona Góra, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Siedlce, Mysłowice, Piła, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Stargard Szczeciński, Gniezno, Głogów, Suwałki, Chełm, Peremyshl, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Leszno, Żory, Bełchatów, Tarnowskie Góry, Mielec, Świdnica, Piekary Śląskie, Tczew, Racibórz, Będzin, Zgierz, Biała Podlaska, Świętochłowice, Ełk, Pruszków, Starachowice, Ostrołęka, Zawiercie, Legionowo, Puławy, Tarnobrzeg, Skarżysko-Kamienna i Wodzisław Śląski, Radomsko, Starogard Gdański, Skierniewice, Kutno, Krosno, Nysa, Dębica, Ciechanów, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Wejherowo, Sieradz, Rumia, Otwock, Oświęcim, Świnoujście, Świnoujście, Żyrardów, Bolesławiec, Sopot, Nowa Sól, Chrzanów, Knurów, Jarosław, Świdnik, Sanok, Chojnice, Żary, Szczecinek, Brzeg, Malbork i Mikołów, Sochaczew, Olkusz, Jasło, Kwidzyn, Oleśnica, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Kraśnik, Cieszyn, Dzierżoniów, Lębork, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Police, Piaseczno i Ostróda, Zgorzelec i wiele innych. Dostawa części zamiennych do domu trwa 1-2 dni. Nasi menedżerowie poinformują Cię za pomocą wiadomości tekstowej o tym, że Twoje towary zostały wysłane lub są gotowe do odbioru. Więcej o warunkach dostawy można przeczytać klikając na ten link - https://www.signeda.pl/regulamin-sklepu-internetowego

Podnośnik szyby

Podnośnik szyby to mechanizm służący do podnoszenia i opuszczania bocznych szyb samochodu. 

Rodzaje podnośników szyby:

  • Ręczne – sterowane poprzez obrót pokrętła zamontowanego na drzwiach. Obecnie są one rzadko spotykane, a jeśli są używane, zwykle montuje się je na tylnych szybach. Są niezawodne i nie wymagają żadnego źródła zasilania.
  • Elektryczne – uruchamiane poprzez naciśnięcie przycisku na podłokietniku lub desce rozdzielczej. Takie podnośniki są najwygodniejsze w użyciu, ponieważ zapewniają dodatkowe funkcje. Umożliwiają na przykład automatyczne zamykanie okien.

Rodzaje podnośników okna:

  • Linkowe – najbardziej rozpowszechnione, pracują cicho. Co jakiś czas trzeba je regulować za pomocą linki. Można je również łatwo naprawić.
  • Nożycowe – trwałe i łatwe w montażu, jednak prędkość podnoszenia okna może być niejednolita.

Wskazówki dotyczące użytkowania:

Należy postępować zgodnie z prostymi zasadami, aby podnośniki i regulatory okien służyły jak najdłużej. Nie powinno się używać dodatkowej siły do naciśnięcia przycisku lub uchwytu mechanizmu. Podczas zamykania okien należy sprawdzić, czy na drodze nie znajdują się żadne ciała obce. Pomoże to zapobiec awariom urządzenia. Aby zapewnić prawidłowe działanie mechanizmu linki, należy od czasu do czasu dokonać regulacji linki. Ponadto zaleca się czyszczenie i smarowanie stykających się elementów urządzenia specjalnym środkiem.

Objawy awarii:

Wiele usterek mechanizmu elektrycznego sterowania oknami wynika z nieprawidłowego działania przewodów lub urządzeń elektronicznych. Jeśli żadne z okien nie działa, należy sprawdzić bezpiecznik – mógł zostać uszkodzony przekaźnik. Jeżeli podnośniki okien nie uruchamiają się za pomocą przycisków na drzwiach, ale można je uruchomić za pomocą jednostki głównej w drzwiach kierowcy, należy sprawdzić przyciski i przewody, które je zasilają. W przeciwnym razie, jeśli mechanizmów nie można uruchomić z poziomu jednostki głównej, możliwe, że awarii uległ sam blok. Jeśli po włączeniu podnośnika szyby słyszalne jest kliknięcie, ale nie słychać silniczka, oznacza to, że jest uszkodzony. Jeśli silniczek działa, ale okno podnosi się szarpiąc lub w ogóle się nie podnosi, przyczyną mogą być zużyte zębatki, przerwana linka lub brudne prowadnice. Jeżeli okno nie zatrzyma się w określonej pozycji, możliwe, że uszkodziła się sprężyna hamulcowa. Linka do ręcznych podnośników okien może się zerwać i w takim przypadku okno nie będzie się podnosić.

Przyczyny awarii:

Z biegiem czasu plastikowe koła zębate zużywają się i należy je wymienić. Prowadnice blokują się, jeśli gromadzi się brud. Okno przesuwa się, a cały system poddawany jest zwiększonemu obciążeniu na skutek ruchu prowadnic, co może skutkować zerwaniem lub rozciągnięciem przewodu, przedwczesnym zużyciem zębatek czy spaleniem silnika elektrycznego. Słabe styki mogą spowodować stopienie przewodów. Nawyk zbyt długiego naciskania przycisku może spowodować jego nieprawidłowe działanie.