PL
Wybierz pojazd
+48814503001
Wybierz pojazd

Dyfuzory i części

Nie wybrano samochodu Aby zobaczyć towar, wybierz samochód, do którego szukasz części.

Najnowsze produkty w kategorii:Dyfuzory i części
Najczęściej zadawane pytania
  • Czy można odebrać towar w sklepach stacjonarnych?

    Tak, towar można odebrać bezpłatnie we wszystkich sklepach stacjonarnych Signedy na Litwie. Zazwyczaj towary z innych sklepów dostarczane są w ciągu 1-3 dni roboczych.


Zamów do odbioru w następujących miastach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przy wyborze produktów z kategorii DYFUZORY I CZĘŚCI, zawsze możesz odwiedzić nasze fizyczne sklepy w miastach wymienionych poniżej, gdzie możesz nie tylko odebrać towar, ale także skonsultować się z naszymi ekspertami przed zakupem. Jeśli zamówisz oryginalną część online, będzie ona dostępna następnego dnia roboczego. następnego dnia, możesz odebrać swoją część w najbliższym sklepie fizycznym. Części samochodowe zamówione online są dostarczane nie tylko do naszych fizycznych sklepów, ale także do różnych miast i przedmieścia. W naszych sklepach nie tylko otrzymasz fachową pomoc od naszych kierowników, ale także będziesz miał możliwość obejrzenia potrzebnych Ci nowych części przed zakupem. Części samochodowe Przy zamówieniu online dostarczamy do następujących miast Polski: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Toruń, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Opole, Płock, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Tarnów, Zielona Góra, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Siedlce, Mysłowice, Piła, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Stargard Szczeciński, Gniezno, Głogów, Suwałki, Chełm, Peremyshl, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Leszno, Żory, Bełchatów, Tarnowskie Góry, Mielec, Świdnica, Piekary Śląskie, Tczew, Racibórz, Będzin, Zgierz, Biała Podlaska, Świętochłowice, Ełk, Pruszków, Starachowice, Ostrołęka, Zawiercie, Legionowo, Puławy, Tarnobrzeg, Skarżysko-Kamienna i Wodzisław Śląski, Radomsko, Starogard Gdański, Skierniewice, Kutno, Krosno, Nysa, Dębica, Ciechanów, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Wejherowo, Sieradz, Rumia, Otwock, Oświęcim, Świnoujście, Świnoujście, Żyrardów, Bolesławiec, Sopot, Nowa Sól, Chrzanów, Knurów, Jarosław, Świdnik, Sanok, Chojnice, Żary, Szczecinek, Brzeg, Malbork i Mikołów, Sochaczew, Olkusz, Jasło, Kwidzyn, Oleśnica, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Kraśnik, Cieszyn, Dzierżoniów, Lębork, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Police, Piaseczno i Ostróda, Zgorzelec i wiele innych. Dostawa części zamiennych do domu trwa 1-2 dni. Nasi menedżerowie poinformują Cię za pomocą wiadomości tekstowej o tym, że Twoje towary zostały wysłane lub są gotowe do odbioru. Więcej o warunkach dostawy można przeczytać klikając na ten link - https://www.signeda.pl/regulamin-sklepu-internetowego

Dyfuzory samochodowe

Dyfuzor samochodowy znany jest również jako wentylator chłodnicy. Zadaniem wentylatora samochodowego jest chłodzenie silnika. Pomaga regulować temperaturę silnika poprzez zasysanie powietrza przez rdzeń chłodnicy. Gdy samochód jest w ruchu, powietrze jest zasysane do chłodnicy przez przednią kratę. Wentylatory służą do poprawy osiągów silnika i zmniejszenia emisji spalin. Posiadają one czujnik, który wykrywa, kiedy należy włączyć dyfuzor, aby schłodzić silnik. Gdy silnik jest pod dużym obciążeniem, chłodnica zapewnia bezpieczną pracę silnika.

Termostat w układzie chłodzenia steruje wentylatorem. Gdy silnik samochodu osiągnie określoną, zadaną temperaturę, wentylator chłodnicy zaczyna chłodzić silnik. Wentylator wyłącza się, gdy temperatura spadnie poniżej zadanej temperatury silnika.


Najczęstsze usterki dyfuzorów

To naturalne, że dyfuzor samochodowy, który regularnie chłodzi silnik, w końcu ulega zużyciu i ulega różnym awariom. Jeśli funkcja chłodzenia sekwencyjnego nie działa, silnik zwyczajnie się przegrzewa. Dlatego konieczne jest jak najszybsze rozwiązanie problemów awarii dyfuzorów. Poniżej przedstawiamy najczęstsze awarie dyfuzora i jego części oraz ich oznaki.

Zatkania. Dyfuzor samochodowy może przez długi czas zatykać się przez kurz, brud, liście i inne zabrudzenia, które się do niego dostały. Zanieczyszczenia te ograniczają przepływ powietrza chłodzącego i jego równomierną dystrybucję. Po zauważeniu, że przepływ powietrza docierający do wnętrza auta jest mocno osłabiony i/lub nierówny, warto dokonać przeglądu i oczyścić dyfuzor.

Uszkodzenia mechaniczne: Części dyfuzora mogą ulec uszkodzeniu w wyniku poważnego uszkodzenia nadwozia podczas uderzenia. W takim przypadku funkcja regulowania przepływu powietrza może działać nieprawidłowo. Jeżeli nadwozie doznało poważniejszych uderzeń, zalecamy sprawdzenie, czy na powierzchniach dyfuzora nie występują większe pęknięcia lub wgniecenia. W przypadku zauważenia wyraźnych usterek zalecamy wymianę części dyfuzora lub samego dyfuzora.

Usterki wentylatora. Jeśli dyfuzor jest całkowicie uszkodzony lub działa nieprawidłowo, silnik nie będzie chłodzony w miarę potrzeb lub w ogóle nie będzie otrzymywał powietrza chłodzącego. Oznakami awarii są słaby, nieuregulowany przepływ powietrza z dyfuzora oraz nierównomiernie obracający się wentylator (lub w ogóle niekręcący się).

Jeśli awaria wentylatora nie zostanie usunięta przez dłuższy czas, zauważą Państwo, że temperatura silnika podczas jazdy osiąga coraz wyższy poziom. Nie tylko płyn chłodzący kończy się znacznie szybciej, ale znacznie wzrasta ryzyko przegrzania silnika. Podejmowanie ryzyka nie jest zalecane. Dyfuzor do samochodu to bardzo ważna (i stosunkowo niedroga) część. Dzięki płynnej pracy dyfuzora zapewniona jest optymalna temperatura pracy silnika. To z kolei oznacza mniejsze zużycie paliwa, olejów i płynu chłodzącego.

Przy wyborze dyfuzora bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na model samochodu. Wentylator chłodnicy dobierany jest w zależności od modelu samochodu, roku produkcji i wyposażenia. 

Wysokiej jakości dyfuzory samochodowe i ich części można wygodnie wybrać w katalogu na stronie internetowej Signeda. Oferujemy klientom nie tylko wysoki poziom jakości komponentów, ale także szeroką gamę części. Asortyment ponad 300 000 części i artykułów motoryzacyjnych gwarantuje, że wybiorą Państwo najlepsze części do swojego samochodu w rozsądnej cenie.