PL
Wybierz pojazd
+48814503001
Wybierz pojazd

System wydechowy

Nie wybrano samochodu Aby zobaczyć towar, wybierz samochód, do którego szukasz części.

Najczęściej zadawane pytania
 • Czy można odebrać towar w sklepach stacjonarnych?

  Tak, towar można odebrać bezpłatnie we wszystkich sklepach stacjonarnych Signedy na Litwie. Zazwyczaj towary z innych sklepów dostarczane są w ciągu 1-3 dni roboczych.


Zamów do odbioru w następujących miastach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przy wyborze produktów z kategorii SYSTEM WYDECHOWY, zawsze możesz odwiedzić nasze fizyczne sklepy w miastach wymienionych poniżej, gdzie możesz nie tylko odebrać towar, ale także skonsultować się z naszymi ekspertami przed zakupem. Jeśli zamówisz oryginalną część online, będzie ona dostępna następnego dnia roboczego. następnego dnia, możesz odebrać swoją część w najbliższym sklepie fizycznym. Części samochodowe zamówione online są dostarczane nie tylko do naszych fizycznych sklepów, ale także do różnych miast i przedmieścia. W naszych sklepach nie tylko otrzymasz fachową pomoc od naszych kierowników, ale także będziesz miał możliwość obejrzenia potrzebnych Ci nowych części przed zakupem. Części samochodowe Przy zamówieniu online dostarczamy do następujących miast Polski: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Toruń, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Opole, Płock, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Tarnów, Zielona Góra, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Siedlce, Mysłowice, Piła, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Stargard Szczeciński, Gniezno, Głogów, Suwałki, Chełm, Peremyshl, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Leszno, Żory, Bełchatów, Tarnowskie Góry, Mielec, Świdnica, Piekary Śląskie, Tczew, Racibórz, Będzin, Zgierz, Biała Podlaska, Świętochłowice, Ełk, Pruszków, Starachowice, Ostrołęka, Zawiercie, Legionowo, Puławy, Tarnobrzeg, Skarżysko-Kamienna i Wodzisław Śląski, Radomsko, Starogard Gdański, Skierniewice, Kutno, Krosno, Nysa, Dębica, Ciechanów, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Wejherowo, Sieradz, Rumia, Otwock, Oświęcim, Świnoujście, Świnoujście, Żyrardów, Bolesławiec, Sopot, Nowa Sól, Chrzanów, Knurów, Jarosław, Świdnik, Sanok, Chojnice, Żary, Szczecinek, Brzeg, Malbork i Mikołów, Sochaczew, Olkusz, Jasło, Kwidzyn, Oleśnica, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Kraśnik, Cieszyn, Dzierżoniów, Lębork, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Police, Piaseczno i Ostróda, Zgorzelec i wiele innych. Dostawa części zamiennych do domu trwa 1-2 dni. Nasi menedżerowie poinformują Cię za pomocą wiadomości tekstowej o tym, że Twoje towary zostały wysłane lub są gotowe do odbioru. Więcej o warunkach dostawy można przeczytać klikając na ten link - https://www.signeda.pl/regulamin-sklepu-internetowego

System wydechowy

Układ wydechowy nie tylko usuwa produkty spalania z silnika, ale również je oczyszcza. System ten tłumi hałas podczas wydostawania się spalin. Ma on również za zadanie zmniejszyć toksyczność emisji spalin.

Budowa systemu wydechowego

System wydechowy nowoczesnych samochodów składa się zazwyczaj z następujących elementów:

 • Kolektor wydechowy. Jest on przymocowany do silnika. Liczba głównych rur w kolektorze wydechowym odpowiada liczbie cylindrów w silniku. Ten element zbiera spaliny do rury wydechowej. Zapewnia oczyszczenie komór spalania silnika. Połączenie między tymi zespołami jest uszczelnione uszczelką.
 • Rura wydechowa. Łączy ona kolektor wydechowy z katalizatorem lub rezonatorem. Służy do dalszego transportu spalin. Jego konstrukcja często składa się z wężyka, specjalnego elastycznego kompensatora, który równoważy wahania temperatury i wibracje silnika.
 • Katalizator. Szkodliwe substancje w spalinach reagują z powłoką elementów katalizatora i są przekształcane w nieszkodliwe związki. Katalizatory pomagają znacznie zmniejszyć toksyczność spalin.
 • Filtr cząstek stałych. Ma on za zadanie oczyszczać spaliny, ale tylko w silnikach Diesla.
 • Rezonator lub tłumik wstępny. Służy do obniżenia poziomu hałasu i zrównoważenia pulsacji przepływu spalin.
 • Tłumik główny lub tylny. Zapewnia on końcowe tłumienie hałasu.
 • Łączniki, uszczelki i uszczelki. Wszystkie elementy układu wydechowego są połączone ze sobą za pomocą orurowania. Ich połączenia mogą być uszczelnione za pomocą uszczelek.

Objawy awarii

Spalonym tłumikom, skorodowanym uszczelkom i innym usterkom często towarzyszą głośne odgłosy z pracującego silnika. Jeśli stoisz na zewnątrz, możesz zauważyć spaliny wydobywające się spod maski lub spod samochodu. Czasami dostają się do wnętrza samochodu. Przykry zapach po uruchomieniu zimnego silnika może oznaczać, że katalizator jest zablokowany. Problem ten często związany jest z obniżeniem osiągów pojazdu, zwiększonym zużyciem oleju i paliwa oraz trudnościami z uruchomieniem silnika. Metaliczne odgłosy dochodzące spod samochodu podczas jazdy mogą być oznaką wadliwego zawieszenia tłumika.

Przyczyny awarii

Podczas jazdy w elementach tłumika gromadzi się kondensat. Może to prowadzić do korozji części. Dlatego wymieniając elementy układu wydechowego, wybierajmy te wykonane z materiałów odpornych na korozję, np. ze stali nierdzewnej. Częsta jazda na krótkich dystansach może prowadzić do osadzania się węgla i sadzy na elementach układu, co może prowadzić do ich zablokowania.

Wskazówki dotyczące konserwacji

 • Eliminuj usterki silnika na czas. Opóźniony, niewłaściwy zapłon oraz bogata mieszanka powietrza i paliwa spowodują, że paliwo będzie się zapalać w układzie wydechowym, spalając jego elementy. Z tego powodu nie zaleca się również stosowania benzyny słabej jakości.
 • Od czasu do czasu pozwól silnikowi pracować na wysokich obrotach. Pozwoli to usunąć osady tlenku i sadzy z elementów tłumika.
 • W zimie nie korzystaj zbyt często z funkcji zdalnego odpalania silnika. Liczba cykli ogrzewania i chłodzenia wpływa na żywotność komponentów.
 • Unikaj kałuż podczas jazdy po złych drogach. Nagłe zmiany temperatury mogą powodować pękanie komponentów.
 • Dokręć również mocno wsporniki tłumika. Nadmierne wibracje wpływają negatywnie na inne komponenty.