PL
Wybierz pojazd
+48814503001
Wybierz pojazd

Płyn do chłodnicy

Towarów: 14

Płyn do chłodnicy

ANTIFREDAR1L

„EDA” czerwony, G12, 1 L, –37 C Płyn chłodniczy

Płyn do chłodnicy

ANTIFREDAR5L

„EDA” czerwony, G12, 5 L, –37 C Płyn chłodniczy

Nowy
N
Płyn do chłodnicy

Płyn do chłodnicy

ANTIFRXLC20L

„ANTIFREEZE XLC”, G12 ++, -37c, 20 L, czerwony

Najczęściej zadawane pytania
  • Czy można odebrać towar w sklepach stacjonarnych?

    Tak, towar można odebrać bezpłatnie we wszystkich sklepach stacjonarnych Signedy na Litwie. Zazwyczaj towary z innych sklepów dostarczane są w ciągu 1-3 dni roboczych.


Zamów do odbioru w następujących miastach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania przy wyborze produktów z kategorii PŁYN DO CHŁODNICY, zawsze możesz odwiedzić nasze fizyczne sklepy w miastach wymienionych poniżej, gdzie możesz nie tylko odebrać towar, ale także skonsultować się z naszymi ekspertami przed zakupem. Jeśli zamówisz oryginalną część online, będzie ona dostępna następnego dnia roboczego. następnego dnia, możesz odebrać swoją część w najbliższym sklepie fizycznym. Części samochodowe zamówione online są dostarczane nie tylko do naszych fizycznych sklepów, ale także do różnych miast i przedmieścia. W naszych sklepach nie tylko otrzymasz fachową pomoc od naszych kierowników, ale także będziesz miał możliwość obejrzenia potrzebnych Ci nowych części przed zakupem. Części samochodowe Przy zamówieniu online dostarczamy do następujących miast Polski: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Toruń, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Opole, Płock, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Tarnów, Zielona Góra, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Konin, Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Siedlce, Mysłowice, Piła, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Stargard Szczeciński, Gniezno, Głogów, Suwałki, Chełm, Peremyshl, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Łomża, Leszno, Żory, Bełchatów, Tarnowskie Góry, Mielec, Świdnica, Piekary Śląskie, Tczew, Racibórz, Będzin, Zgierz, Biała Podlaska, Świętochłowice, Ełk, Pruszków, Starachowice, Ostrołęka, Zawiercie, Legionowo, Puławy, Tarnobrzeg, Skarżysko-Kamienna i Wodzisław Śląski, Radomsko, Starogard Gdański, Skierniewice, Kutno, Krosno, Nysa, Dębica, Ciechanów, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Wejherowo, Sieradz, Rumia, Otwock, Oświęcim, Świnoujście, Świnoujście, Żyrardów, Bolesławiec, Sopot, Nowa Sól, Chrzanów, Knurów, Jarosław, Świdnik, Sanok, Chojnice, Żary, Szczecinek, Brzeg, Malbork i Mikołów, Sochaczew, Olkusz, Jasło, Kwidzyn, Oleśnica, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Kraśnik, Cieszyn, Dzierżoniów, Lębork, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Police, Piaseczno i Ostróda, Zgorzelec i wiele innych. Dostawa części zamiennych do domu trwa 1-2 dni. Nasi menedżerowie poinformują Cię za pomocą wiadomości tekstowej o tym, że Twoje towary zostały wysłane lub są gotowe do odbioru. Więcej o warunkach dostawy można przeczytać klikając na ten link - https://www.signeda.pl/regulamin-sklepu-internetowego

Płyn do chłodnicy

Płyn chłodzący silnik (płyn do chłodnicy) to płyn techniczny do układu chłodzenia silnika. Jest on potrzebny, aby pomóc gorącym częściom silnika i innym zespołom odprowadzać ciepło. Może również ogrzewać powietrze wewnątrz pojazdu.

Rodzaje płynów przeciw zamarzaniu ze względu na skład:

  • IAT (Inorganic Acid Technology – technologia dodatków nieorganicznych) - oparty na roztworze wodno-glikolowym i dodatkach nieorganicznych, najczęściej fosforanach, azotanach i krzemianach. Dodatki te reagują ze sobą tworząc na powierzchniach części film ochronny. Z czasem ich zawartość maleje, a elementy systemu narażone są na korozję. Te płyn do chłodnic mają często zielony lub niebiesko-zielony kolor. Takie płyny do chłodnicy są niedrogie, ale wymaga częstszej wymiany.
  • OAT (Organic Acid Technology – technologia oparta na stosowaniu dodatków kwasów organicznych) jest mieszaniną glikolu monoetylenowego z organicznymi dodatkami karboksylanowymi. Mają dłuższą żywotność i zapewniają doskonałą ochronę przed korozją i kawitacją. Nie można ich mieszać z innymi rodzajami płynów chłodzących. Produkty te dostępne są w jaskrawych kolorach czerwonym, pomarańczowym lub fioletowym.
  • HOAT (Hybrid Organic Acid Technology –technologia hybrydowa z dodatkami organicznymi i środkami krzemianowymi) – te płyny do chłodnic zawierają dodatki organiczne i nieorganiczne. Są tańsze od OAT i zapewniają lepszą ochronę przed korozją niż IAT. Zachowują skuteczność przez kilka lat użytkowania. Są dostępne w różnych kolorach: różowym, niebiesko-zielonym, ale częściej żółtym lub pomarańczowym.
  • Lobrid lub SOAT (technologia Low Hybrid lub technologia dodatków organicznych wzbogaconych krzemem): zawierają związki krzemu wraz z dodatkami organicznymi. Mają wyższą temperaturę wrzenia – do 135°C. Idealnie nadają się do mocno obciążonych urządzeń. Takie płyny do chłodnicy nadają się szczególnie do ochrony aluminiowych chłodnic. Cechuje je długa żywotność i są zwykle jasnoczerwone lub fioletowe.
  • Na bazie glikolu propylenowego: Te płyny do chłodnic są mniej toksyczne niż wszystkie produkty na bazie glikolu etylenowego wymienione powyżej. Zawierają one organiczne inhibitory korozji i charakteryzują się długą żywotnością.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Wymieniaj płyn do chłodnic w zalecanych odstępach czasu. Ma to bezpośredni wpływ na wydajność i sprawność elementów układu chłodzenia. Wybieraj tylko te produkty, które są odpowiednie dla Twojego pojazdu. Na przykład płyny OAT i HOAT nie mogą być stosowane w mosiężnych chłodnicach. Nigdy nie mieszaj różnych rodzajów produktów, nawet jeśli są tego samego koloru: jak widać, różne produkty mogą mieć ten sam kolor. Wymień pompę wody w odpowiednim czasie. Podczas uzupełniania płynu przeciw zamarzaniu należy upewnić się, że do zbiornika płynu chłodzącego nie dostały się żadne zanieczyszczenia. Zawsze używaj płynu przeciw zamarzaniu w proporcji zalecanej przez producenta samochodu dla danej lokalizacji.

Objawy zużycia

Jeśli płyn do chłodnic przybiera rdzawy kolor, to znak, że elementy układu są zużyte i inhibitory korozji przestały pełnić swoją funkcję. W szczególności osady na ściankach zbiornika płynu do chłodnic wskazują na wiek płynu. Może to prowadzić do zablokowania chłodnicy i kanałów chłodzących, wpływając na ogólną wydajność układu. Zagęszczenie płynu chłodzącego jest zazwyczaj wskazówką, że do układu dostał się olej. Zamarzanie jest spowodowane zbyt wysokim stężeniem wody w płynie chłodzącym.

Przyczyny przedwczesnej awarii

Zanieczyszczenie płynu do chłodnic jest najczęściej spowodowane zużyciem elementów mechanicznych układu chłodzenia, w szczególności pompy wody. Może być również spowodowane nieostrożnym użytkowaniem, na przykład zabrudzeniem korka zbiornika wyrównawczego podczas konserwacji. Przyczyną awarii mogą być również produkty korozji, które mogą wynikać z zastosowania elementów wykonanych z niekompatybilnych materiałów, takich jak aluminium i miedź. Tworzenie się skorup lub osadów może być spowodowane mieszaniem niewłaściwych związków lub przepaleniem się uszczelki pod głowicą cylindra i przedostaniem się oleju do układu chłodzenia.